jún02

Már csak Roger maradt

egyéb sport 3 hozzászólás

Federer megnyerheti élete első Roland Garrosát!

A nagy hármasból, a világranglista első három helyezettjéből már csak a tizenháromszoros Grand Slam-győztes legenda, Roger Federer maradt állva. Nagyon közel került ezzel élete első Roland Garros győzelméhez. De szerdán a hazaiak egyik kedvencével, az elnyűhetetlen Monfils-szal kell játszania. Nézzük, mit tippel a tenisz szakértőnk:

Hatalmas meglepetésre már a negyedik fordulóban viszonylag simán, négy játszmában elvérzett az előző négy kiírás győztese, Rafa Nadal. És vele párhuzamosan az egyik legkomolyabb kihívója, Novak Djokovics is kiesett.
De nem volt ettől távol Roger Federer sem: a svájci zseni 0-2 3-4-re áll a német Haas ellen, amikor is megrázta magát és végül öt szettben, de ekkor már simán nyert. Eddig csak az első fordulóban nem bukott szettet Federer, a következő három fordulóban mindig szetthátrányból kellett fordítania. Megtette.
A kérdés, hogy a hazai pályán játszó, rendkívül motivált Gaël Monfils ellen is menne-e neki. A színesbőrű gall nagyon könnyedén (6:4, 6:2, 6:3) lépett túl Roddickon, és előtte is csak egy szettet bukott. Nagyon izgalmas meccsre számíthatunk, ahol az ismét nagyobb önbizalommal játszó svájcinak lesz nagyobb a veszítenivalója. Valószínűleg soha többet nem lesz ekkora sansza megnyerni a Francia Nyílt Teniszbajnokságot! Vért fog izzadni, de nyer.

Az ág másik negyeddöntőjében egyértelmű Del Potro-győzelem várható. A nőknél mindkét meccsen meglepetést vár a szakértőnk: Kuznyecova elkaphatja Serena Williamst, és Cirstea pedig Stosurt. A román csaj döntő szett 9:7-re verte az egykori világelső Jankovicsot, tehát friss nem lesz, viszont annál felszabadultabb.