leghíresebb játékosok: Van der Wiel, De Zeeuw, Sulejmani, Eriksen, Vertonghen

A legfrissebb Ajax-hírek:

Nov27

Eurofutball: 4 meccsen 21 gól Belgiumban; Vécseiék pocsék szériában

Forrás: Nemzeti Sport

Vécsei Bálint kezdőként 58 percet játszott a svájci élvonalbeli Luganóban, amely a 36. perctől emberhátrányban játszva 5–1-re kikapott a Vaduztól. A Lugano nyolc bajnoki óta nyeretlen, sorozatban negyedszer kapott ki. Hollandiában a Feyenoord a 99. (!) percben mentette 3–3-ra az Utrecht elleni mérkőzést, így az Ajax – amely 1–0-ra győzött a Heerenveen ellen – pontszámban beérte az éllovast. A belga első osztályban a négy vasárnapi mérkőzésen összesen 21 gól esett, ebből hét az Anderlecht–Mouscron találkozón (7–0). tovább

Nov13

Videó: 27 rekesz sört küldött az Ajax egy ötödosztályú skót klubnak

Forrás: Borsod online

Az Ajax Amsterdam 44 éves rekordját döntötte meg a skót East Kilbride labdarúgócsapata azzal, hogy megnyerte sorozatban 27. bajnokiját. tovább

Nov07

Hollandia: Feyenoord, PSV, Ajax – majd’ egy éve nem történt velük ilyen

A mögöttünk hagyott hétvégén rendezték a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2016–2017-es kiírásának 12. fordulóját, amelynek során a három bajnokesélyes csapat egyike, a Feyenoord, a PSV és az Ajax sem tudta begyűjteni a három pontot. Utánajártunk, legutóbb mikor fordult elő ehhez hasonló az Eredivisie-ben. tovább

Hollandia: elvesztette veretlenségét a Feyenoord, de az Ajax is botlott

A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 12. fordulójában elveszítette veretlenségét a listavezető Feyenoord, mely a Go Ahead Eaglestől kapott ki 1–0-ra. A Feyenoord 22 mérkőzéses bajnoki veretlensége szakadt meg, a rotterdami csapat ezelőtt február 14-én, a PEC Zwollétól szenvedett vereséget. Az Ajax nem tudta teljes mértékben kihasználni riválisa botlását, mivel 2–2-es döntetlent játszott Alkmaarban az AZ ellen. tovább

Nov03

Videó: betalált, majd az ősi rivális nevét skandálta

Bár a Celta Vigo 3–2-es vereséget szenvedett az Ajax otthonában a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 4. fordulójában, a vendégek támadójának, John Guidettinek volt oka az örömre. A svéd játékos a 78. percben állt be, egy perccel később pedig már gólnak örülhetett. Ráadásul, mivel a 2011–2012-es szezonban az amszterdamiak egyik legnagyobb riválisánál, a Feyenoordnál szerepelt, az Ajax-szurkolók hangos fütyülésbe kezdtek. Erre Guidetti azt kiáltotta: „Feyenoord, Feyenoord!” tovább

Nov03

El: Korhuték kikaptak, az Inter hiába vezetett Angliában

A Korhut Mihállyal felálló Hapoel Beer-Seva kikapott a Sparta Praha  otthonában, míg a Southampton hazai pályán nyert az Inter ellen a labdarúgó Európa-liga K-csoportjában. Az Ajax megverte a Celta Vigót, ezzel továbbjutott a G-csoportból. tovább

Nov02

Csütörtöki sportműsor: Fener–MU, Bécsben a Roma

Csütörtökön a 4. fordulóval folytatódik a labdarúgó Európa-liga, a Manchester United a Fenerbahce otthonába látogat, a Roma Bécsben vizitál, az Ajax pedig a Celta Vigót fogadja. A magyar jégkorong-válogatott Lettországgal csap össze, Kevin Durant (Golden State Warriors) volt csapata (Oklahoma City Thunder) ellen léphet pályára az NBA-ban, de lesz NFL-meccs is. tovább

Nov01

Egyetlen magyar klub a legjobb utánpótlásnevelő csapatok rangsorában

A topligákban a Real Madrid, Európában az Ajax az első. tovább

Okt31

Topligák: a Real lenyomta a Barcát; Európában az Ajax az élen

A svájci székhelyű Sporttudományok Nemzetközi Központja (CIES) legújabb kutatásában a topligák és a 31 európai élvonal legkiválóbb utánpótlás-nevelő csapataival foglalkozott. tovább

Okt26

Barcelona: Luis Suárez visszatérhet az Ajaxhoz

A Barcelona támadója a De Telegraafnak arról beszélt, ha rajta múlik, egy napon visszatér az Ajaxhoz, így megköszönje az amszterdami klubnak, hogy híres futballistává tette őt.  tovább

Okt23

Eredivisie: az Ajax ellen ért véget a Feyenoord győzelmi sorozata

A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) tizedik fordulójában a listavezető Feyenoord 1–1-et játszott az Ajax ellen. tovább

Okt19

Légiósok: Kádár iránt érdeklődik a holland rekordbajnok – sajtóhír

Sajtóhírek szerint a holland élvonalbeli Ajax a télen megvásárolná Kádár Tamást, a lengyel első osztályú Lech Poznan magyar válogatott védőjét. tovább

Okt15

Ajax: botrány Hollandiában, kiderült, hogy rákkeltő a pálya!

Óriási botrány ütötte fel a fejét Hollandiában, miután kiderült, a műfüves futballpályák építésénél olyan anyagokat használtak, amelyek rákos betegséghez vezethetnek. tovább

Szept28

Ha nem kell a hatszoros pénz, ne is kattints!

Ajax, El, Európa-liga, Fenerbahce, Feyenoord, Manchester United, Standard Liege, Zorja Nincs hozzászólás

Fenerbahce–Feyenoord A Feyenoordnak nagyon megy ebben az idényben, jól játszik a csapat és jönnek is az eredmények. Az Európa-liga első körében például verte a Manchester Unitedet is. A Fenerbahce nem indított jól a török bajnokságban, aztán az El-ben is meglepetésre ... tovább

Aug24

Ha annyira kell az ötszörös pénz, miért nem teszed meg ezeket?

Ajax, Bajnokok Ligája, BL, Dinamo Zagreb, Manchester City, Rosztov, Salzburg, steaua bucuresti 1 hozzászólás

Salzburg–Dinamo Zagreb Horvátországban 1-1 lett a meccs, ami a Salzburgnak jó inkább, vagyis a Dinamónak muszáj lesz támadni és gól(oka)t lőni. A csapatok jó formában vannak, minden sorozatot nézve a Salzburg hét, a vendégek már tizennégy meccs óta képtelen kikapni. ... tovább

Aug15

Három BL-meccsből majdnem hatszoros pénzt hozunk ki

Ajax–Rosztov Az Ajaxnak már július közepén elindult a szezon, a BL-selejtezőben a PAOK ellen veretlenül 3–2-es összesítéssel ment tovább. Azóta a bajnokság is elrajtolt, két meccsen 5 gólt rúgtak az amszterdamiak és kettőt kaptak. A Rosztov meglepetésre az Anderlecht ... tovább