Becenév: The Trotters, The Wanderers, The Whites

leghíresebb játékosok: Tuncay, Klasnic, Jääskeläinen, Steinsson, G. Cahill

A legfrissebb Bolton-hírek:

Nov12

Videó: kreatív és kegyetlen, az iráni csatár ezért került Angliába

Forrás: Nemzeti Sport

Az iráni Aleksz Szamizadeh megfordult a Manchester City utánpótlásában is, jelenleg pedig az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő Bolton utánpótlását erősíti. És hogy miért tartják a mindössze 17 éves játékost hazája legígéretesebb tehetségének? A videóból kiderül. tovább

Okt20

FTC: angol csapatnál edz a zöld-fehérektől távozó támadó

Roland Lamah, a labdarúgó NB I-ben szereplő FTC-től távozó támadó az angol harmadosztályban szereplő Bolton Wanderersnél edz. tovább

Szept17

Bogdán Ádám: Ha hibázol, arra mindenki emlékezni fog

Forrás: Origo Sport

Bogdán Ádám, az angol másodosztályban utolsó előtti Wigan kapusa nem tört össze attól, hogy a keddi bajnokin miatta szerzett vezetést az ellenfél már a 3. percben – tudja, és az Origónak el is mondta, mit csinált rosszul. Állítja, csapata ugyanazt a labdatartásos taktikát alkalmazza, mint a Juventus vagy a Manchester City, és nagyon örül annak, hogy ezáltal sokat tanulhat a kapuban. Ha tehetné, újra aláírna Boltonból a Liverpoolhoz. tovább

Szept05

Anglia: Bogdán még mindig sokat tanul vetélytársától

Bogdán Ádám, a Championshipben szereplő Wigan kölcsönjátékosa a Wigan Todaynek elmondta, mára már jobban megismerte csapattársait, ami szükséges ahhoz, hogy hatékonyabban tudjanak játszani. Volt azonban olyan is, akinél erre már nem volt szükség, Jussi Jääskeläinennel 2007 és 2012 között voltak csapattársak a Boltonnál. A magyar kapus elmondta, rengeteget tanult korábban finn kollégájától, sőt, a mai napig ezt teszi. tovább

Máj19

Videó: négy éve majdnem elhunyt, most újra gólt szerzett

Jótékonysági mérkőzést rendezett a szezon végén a harmadosztályú angol labdarúgó-bajnokságba (League One) kieső Bolton Wanderers. A „Legendák meccsén” a klub korábbi játékosai közül pályára lépett a nigériai Jay-Jay Okocha, Jussi Jääskeläinen, Ivan Klasnic, Kevin Nolan vagy éppen a 2012 márciusában a Tottenham elleni bajnokin összeeső, majd életmentő szívműtéten áteső Fabrice Muamba. Nézze meg a mérkőzés góljait! tovább

Ápr19

Eurofutball: iksz a csúcsrangadón, a 3. ligába zuhant Duchatelet csapata

Döntetlenre végződött az angol labdarúgó Championship keddi csúcsrangadója, kiesett a Bolton után a Charlton is, míg a holland élvonalban győzött, így három pont előnnyel vezet a PSV. Kis kontinentális körkép a keddi meccsekről. tovább

Márc09

Letakart halottak mellett is futballoztak

1946. március 9-én 33 szurkoló lelte halálát a Bolton Wanderers-Stoke City FA-kupa-mérkőzésen, amikor a tömeg beszakította a Burnden Park egyik kerítését. A mérkőzést ugyanakkor nem halasztották el, a halottakat félrehúzták, letakarták, és a csapatok 0-0-s döntetlent játszottak. tovább

Jan11

Videó: az angol válogatott csatár elszólta magát, majd jót nevetett

A hétfőn 38. születésnapját ünneplő Emile Heskey volt a BBC szakértője a Tottenham Hotspur–Leicester (2–2) City angol FA-kupa-mérkőzésen. A Bolton Wanderersben még aktívan játszó csatártól azt kérdezte Gabby Logan műsorvezető, hogy melyik csapat nyeri meg a mérkőzést. Heskey frappáns választ adott. tovább

Jan10

Videó: nem is lehetett volna a pályán, de majdnem gólt szerzett

Az angol labdarúgó FA-kupa harmadik fordulójában rendezett Eastleigh–Bolton Wanderers mérkőzés nemcsak az ötödosztályú csapat bravúrjáról marad emlékezetes – 1–1-es döntetlennel ért véget a meccs –, hanem egy pályára szaladó szurkolóról. Az idősebb drukker a legrosszabb pillanatban, az Eastleigh egyik kontratámadása közben szaladt be, a felvételek szerint azzal a céllal, hogy gólt szerezzen. Így történt! tovább

Okt03

Anglia: Tőzsérék elképesztő mérkőzést nyertek meg

Jay Emmanuel-Thomas 94. percbeli lövésével győzte le 4–3-ra Tőzsér Dániel csapata, a QPR a Boltont az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) 10. fordulójának szombati játéknapján. tovább

Okt03

Agüero 20 perc alatt mesterötöst szórt a 6-1-es meccsen - angol eredmények

Forrás: Pepsifoci

Elképesztő produkciót mutatott be Sergio „Kun” Agüero, a Manchester City támadója 20 perc alatt ért el 5 gólt, a City 6-1-es győzelme alkalmával. Tőzsér Dániel végig a pályán volt a 4-3-ra győztes QPR-ban, a londoniak a Boltont verték.

tovább

Aug29

Bogdán: "Aludni sem tudtam, annyira izgatott voltam"

A Liverpool magyar válogatott kapusa, Bogdán Ádám elmondta, annyira izgatott volt az angol együttesbe történő igazolása előtt, hogy még aludni is képtelen volt az azt megelőző időszakban. A hálóőr még a Bolton játékosaként hívta fel magára a figyelmet egy korábbi FA-kupa összecsapáson, amelyen szerinte pályafutása eddigi legjobbját nyújtotta.

tovább

Aug28

PL: Bogdán nem bírt aludni, csak egy dolog járt a fejében

Az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő Bolton Wandererstől a nyári átigazolási időszakban a Liverpoolhoz szerződő Bogdán Ádám a klubja hivatalos honlapjának adott nyilatkozatában elmondta, a Mersey-parti együttes a többi kérővel szemben elsőbbséget élvezett a kegyeiért folytatott versenyfutásban. A magyar válogatott kapus elárulta, a szerződés aláírása előtt álmatlanságban szenvedett. tovább

Aug24

Atlétikai vb: Bolton ámultunk, de az is bravúros, aki megmutatta

Alig kezdődött még el Pekingben az atlétikai világbajnokság, de a legnagyobb érdeklődéssel várt – és óriási versenyt hozó – döntőt már végigtombolhatták a drukkerek. Képeken Usain Bolt vasárnapi, 100 méteres síkfutásban aratott győzelme, valamint a vb első napjainak legjobb jelenetei. tovább

Aug19

Igencsak elégedettek Bogdánnal Liverpoolban, jó hatással volt a csapatra

Forrás: Samsung Sport

A Liverpool kapusedzője, John Achterberg a klub hivatalos honlapjának beszélt arról, hogy milyen hatással volt a Bolton Wandererstől ingyen szerződtetett Bogdán Ádám érkezése a csapatnál uralkodó hangulatra: Röviden: mindenkinek jót tett, de főleg Simon Mignolet-nak! tovább