jan25

Folytatódik az afrikai komédia – videó

foci 1 hozzászólás

az ima meghallgatott, Egyiptom továbbjutott

Tovább folytatódik az afrikaiak mélyrepülése, a kapusok, valamint a csapatok zöme után most a játékvezetőkön volt a sor, hogy “öregbítsék” a kontinens hírnevét. Vigyázat, újabb döbbenetes mozaikot mutatok meg az Afrikai Nemzetek Kupájának puzzlejéből! Lassan össze is áll a kép…

Már elétek tártam néhány komikus jelenetet, melyet az ANK-n szereplő csapatok hoztak össze, leginkább azok kapusai, akik csak azért kapnak szerepet, hogy ki legyen a csapat… Most  már említést kell tenni a játékvezetőkről is, hiszen ők is részei a kontinensen zajló kabarénak. Az Egyiptom-Kamerun negyeddöntő hosszabbításában történtekre nehéz jelzőket találni, bár a duisburgi eset még ennél is durvább volt.
Szóval történt, hogy a ráadás 5. percében Egyiptom – 2-1-es vezetésnél – szabadrúgást kapott, melyet Ahmed Hasszan nyesett rá. Kameni kapus a lécre tolta a labdát, mely onnan lepattant az a gólvonal elé, majd eltakarították a bekkek. Az asszisztens meg valamiért beintette a gólt, amit a dél-afrikai játékvezető, egy bizonyos Jerome Damon készségesen el is fogadott. Megadták, 3-1. Ennyi…