okt13

Ismét győzött Magyarország! – videó

foci Nincs hozzászólás

zsinórban három meccset nyert a magyar válogatott

Kedd a magyar válogatott az Európa-bajnoki selejtezőcsoportjának az élére ugrott, igaz, több meccset játszottunk, de apróságokkal ne foglalkozzunk, csak örüljünk. Finnországban a 94. percben lőtt góllal nyertek Geráék, Hollandia pedig oktatta a svédeket. Nézd meg a gólokat!

Tipikusan nem magyar végkimenetel lett a Finnország-Magyarország Eb-selejtezőnek, az esetek 90%-ban a mieink húzzák a rövidebbet, ha a hajrá dönt a pontokról. Szalai vezető gólja után – Koman passza klasszisra utal – ritmust váltottak a finnek és egy elég amatőr helyezkedési hiba miatt Forssell egyenlíteni tudott. A mérkőzés hajrájába 1-1-el indultunk neki, idegenben. Ám most nem roppantunk össze, és némi szerencsével megúsztuk a – nem olyan vészesen intenzív – rohamokat, majd egy remek kontra végén Dzsudzsák zseniálisan lőtte ki a bal alsó sarkot. A 94. percben. Már csak a középkezdésre maradt idő…

A csoport rangadóján Hollandia elképesztő magabiztossággal szétkapta Svédországot, Huntelaarék 37 perc után már 2-0-ra vezettek, egy óra játék után pedig már négy volt közte. A Schalke támadója két gól lőtt, így már nyolcnál jár a selejtezőkben. A vége egyébként 4-1 lett, Granqvist kozmetikázott valamelyest az eredményen.

Finnország – Magyarország 1-2 (0-0)
Finnország: Jääskeläinen – Pasanen, Heikkinen, Hyypiä, Moisander – R. Eremenko, Sparv (Litmanen, 71.) – Porokara (A. Eremenko, 71.), Väyrynen, Sjölund – Forssell
Magyarország: Király – Vermes, Juhász, Lipták, Laczkó (Vanczák, 87.) – Vadócz (Pintér, 75.), Elek – Rudolf (Koman, 46.), Gera, Dzsudzsák – Szalai
gól: Forssell (86.), illetve Szalai (49.), Dzsudzsák (94.)

Hollandia – Svédország 4-1 (2-0)
gól: Huntelaar (4., 55.), Afellay (36., 59.), illetve Granqvist (69.)