született: 1981. december 3., Langreo (ESP)
nemzetiség: spanyol
klubja: FC Barcelona
korábbi klubjai: Sporting Gijón (2000-2003), Real Zaragoza (2003-2005), Valencia (2005-2010)
posztja: csatár

eredményei: világbajnok (2010), Európa-bajnok (2008), Spanyol Kupa-győztes (2004, 2008), Spanyol Szuperkupa-győztes (2004)
egyéni elismerések: Európa-bajnokság gólkirálya (2008), Primera División gólkirálya (2006, 2007), Eb all star csapatának tagja (2008), UEFA év csapatának tagja (2010)

A legfrissebb hírek David Villáról:

Dec09

La Liga: David Villa visszatér? Már meg is érkezett a válasz

Forrás: Nemzeti Sport

Az elmúlt napokban a katalán Mundo Deportivo szellőztette meg, hogy a Barcelona korábbi spanyol válogatott csatára, David Villa kölcsönben visszatér nevelőegyesületéhez, a La Ligában jelenleg kieső helyen álló Sporting Gijónhoz. A 35 esztendős támadó tagadta, hogy akár csak átmenetileg is elhagyná a New York Cityt. tovább

Dec06

David Villa lett az MLS legjobb játékosa

Forrás: Origo Sport

David Villa, a New York City spanyol csatára lett az észak-amerikai profi labdarúgóliga elmúlt idényének legértékesebb játékosa. tovább

Dec06

MLS: David Villa lett az idény legjobb játékosa

David Villa, a New York City spanyol csatára lett az észak-amerikai profi labdarúgóliga (MLS) elmúlt idényének legértékesebb játékosa (MVP). tovább

Máj31

Videó: a volt Barca-kedvenc pompás gólja után erre senki sem számított

Hős lehetett volna az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokságban (MLS) szereplő New York City FC csatára, David Villa az Orlando City elleni bajnokin. A Barcelona korábbi játékosa a 66. percben a másik klasszis, Andrea Pirlo remek passza után egy pompás emeléssel 2–0-ra növelte csapata előnyét, azonban négy perccel később borzalmasan végzett el egy büntetőt. És milyen a futball! A 3–0-s és a szinte biztos győzelem helyett a New Yorknak meg kellett elégedni az egy ponttal (2–2). tovább

Máj30

David Villa hanyattesett és az égbe lőtte a 11-est - videó

Forrás: Pepsifoci

Bár szerzett egy gyönyörű gólt is az Orlando City elleni MLS-bajnokin, mégsem lett pozitív hős a mérkőzésen a New York City FC spanyol csillaga, David Villa. A klasszis 2-0-s állásnál csúnyán elrontott egy 11-est, csapata pedig kétgólos előnyből sem tudta begyűjteni a három pontot, 2-2 lett a meccs vége.

tovább

Ápr28

Ha a Barca akarja, övék lehet a Bayern-verő Saúl

Forrás: Sportgéza

Még David Villa eladásakor szereztek elővásárlási jogot az Atleti-sztárra, most nagyot profitálhatnak. tovább

Aug14

Videó: a „nyugdíjas” Pirlo passzolt, David Villa bevágta

Andrea Pirlo remek passzal indította David Villát, aki két védő szorításában szerzett gólt a New York City–DC United észak-amerikai élvonalbeli labdarúgó-mérkőzés 80. percében. A két legenda összjátékát követően az utolsó percekben Kwadwo Poku is betalált, így a New York City 3-1-re megnyerte a találkozót. Korábban a New York Red Bulls drukkerei molinóval bírálták az olasz labdarúgó korát, Pirlo azonban ismét bizonyította, hogy az „öreg ember nem vén ember”. tovább

Aug03

Kaká dupla köténnyel csinálta a show-t

Steven Gerrard, David Villa, Andrea Pirlo, Frank Lampard, Kaká - ha végignézzük ezt a névsort, kicsit irigyelhetjük az amerikai futballszurkolókat, akik hétről hétre olyan arcokat láthatnak, akik már sokszor megmutatták, hogy micsoda művészei a sportágnak. tovább

Júl30

Videó: Kikapott a Tottenham az álomcsapattól

2-1-re győzött az amerikai profiliga (MLS) All Star-csapata a Tottenham elleni gálameccsen. Bár az angolok Harry Kane szép góljával előnybe kerültek, a meccs emberének megválasztott Kaká 11-esével és David Villa közeli találatával fordított és nyert az álomcsapat.

tovább

Júl30

Felkészülés: Kaká és Villa gólja után kikapott a Tottenham

Az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokság (MLS) legjobbjaiból összeálló ligaválogatott felkészülési mérkőzésen 2–1-re legyőzte a Premier League-ben szereplő Tottenham Hotspur együttesét. A házigazdák Kaká tizenegyesével és David Villa akciógóljával már az első félidő derekán kétgólos előnybe kerültek, az angol csapat a játékrész hajrájában Harry Kane bombagóljával szépített. tovább

Júl26

Videó: Pirlo 8 gólos meccsen debütált Amerikában

Emlékezetes találkozón mutatkozott be Andrea Pirlo az amerikai profi ligában (MLS), a New York City 5-3-ra győzött a Kaká vezette Orlando City ellen. Az olasz csillag az 57. percben lépett pályára, és összesen öt találatot láthatott testközelből, köztük azt is, amelyet a hazai gárda abból a kontrából szerzett, amely 4-3-s állásnál, Kaká kapufáját követően indult el. A ghánai Kwadwo Poku három gólpasszal vette ki részét a New York-i sikerből, David Villa két gólt szerzett, a vendégeknél pedig a 20 éves kanadai támadó, Cyle Larin tripláig jutott. Az összefoglaló, és a pillanat, amikor Pirlo hatalmas ováció közepette pályára léphetett.

tovább

Júl06

Juve: „Grazie Maestro” – megható búcsú Prilótól

Hétfőn hivatalossá vált, hogy az olasz bajnok Juventust elhagyó Andrea Pirlo az MLS-ben szereplő New York City FC-nél folytatja pályafutását, olyan kiválóságok mellett, mint Frank Lampard vagy David Villa. Pirlo klubja, a Juventus egy remek összeállítással intett búcsút a 2011-ben ingyen szerződtetett középpályásnak, aki hatalmas szerepet játszott a Juventus elmúlt éveinek sikereiben. tovább

Júl06

Juve: „Grazie Maestro” – megható búcsú Pirlótól

Jun29

Németh Krisztián együtt játszhat Kakával - ez a feltétele

Németh Krisztián is versenyben van az All-Star tagságért Amerikában: a Sporting Kansas City magyar támadója jelenleg mintegy 3 százalékkal van lemaradva a bejutástól, amely ha összejön, olyan játékosokkal szerepelhetne egy gálán, mint Kaká, David Villa vagy Clint Dempsey. A coloradói csúcsrendezvényt július 29-én tartják majd, az MLS-válogatott ellenfele az angol Tottenham lesz, szavazni péntekig lehet.

tovább

Jun11

Videó: a sárga taxi elbánt Agüero és David Villa csapatával

Sergio Agüero és David Villa nem először méreti meg magát ügyességi feladatban. A két labdarúgó már megpróbált gólt lőni szögletből és vakon tizenegyesből, azonban most igazi csapatpróbára vállalkoztak. tovább

Jan27

A szokásos Barca-gála - videó

Barcelona, David Villa, Király-kupa, Messi, videó Nincs hozzászólás

A novemberi 8-0-hoz képest olcsón megúszta az Almería a szerda esti partit, a Király-kupa elődöntőjének első mérkőzésén most a Barcelona hazai pályán "csak" 5–0-ra nyert. A meccs már a 16. percben eldőlt, ekkor már háromgólos volt Messiék előnye. Nézd meg a ... tovább

Nov17

Itt az új spanyol mez! - videó

David Villa, Llorente, mez, spanyolország, videó, Xabi Alonso 5 hozzászólás

Egy Real, egy Barca és egy Bilbao játékos, konkrétan Xabi Alonso, David Villa és Fernando Llorente mutatta be a világ- és Európa-bajnok spanyol labdarúgó-válogatott új mezkollekcióját. A különleges és látványos promóvideón mindhárman letépik saját bőrüket, amely alatt ... tovább

Jun20

Világcsúcstartó lehet a selección

Brazília, David Villa, Fabregas, foci, Iniesta, Konföderációs Kupa, olaszország, Puyol, spanyolország Nincs hozzászólás

Nem csak a csoportelsőség a tét a Konföderációs Kupa A-csoportjának zárómeccsén, hanem az is, hogy a spanyol válogatott lesz-e az a gárda, mely a legtöbb győzelmet aratja egymás után. Jelenleg tizennégynél jár a selección, ami csúcsbeállítás, ám ha lenyomják Torresék a ... tovább