márc16

A Real és a Chelsea is besétál a nyolc közé

Online sportfogadás-esélyek Nincs hozzászólás

Anelka minden bizonnyal eldöntötte a továbbjutást

Hat kiváló együttes már a negyeddöntők sorsolását várja a Bajnokok Ligájában, szerda este kiegészül a mezőny további két gárdával – minden bizonnyal a Real Madrid és a Chelsea neve kerül majd a kalapba pénteken Nyonban. Fix egyes BL-meccsekkel zárul a nyolcaddöntő.

A Barcelona, a Sahtar Donyeck, a Tottenham, a Schalke, a Manchester United és a címvédő Internazionale már Európa legjobb nyolc csapata közé került, nyugodtan figyeli a maradék négy együttes vérre menő csatáját. Az utolsó napon a Chelsea a Köbenhavnt, a Real Madrid pedig a Lyont fogadja, mégpedig előnyből. A londoni kékek Anelka két találatával simán nyertek Dániában, és mivel 2003 óta nem értek el a Stamford Bridge-en olyan eredményt, mely ebben a helyzetben a vesztüket okozhatná (az is egy 0-2 volt, ami hosszabbítást eredményezne), egyértelmű, hogy továbbjutnak Ancelotti fiai. Egyedül Alex hiányzik a koppenhágai meccs óta a MU-t és a Blackpoolt is legyűrő Chelsea-ből, mely otthon is leveri az FCK-t.

Valamivel izgalmasabb lesz a Real Madrid és a Lyon összecsapása, ott csak egy idegenben lőtt gól miatt áll továbbjutásra a királyi gárda. De már ez is előrelépésnek számít, hiszen Lyonban eddig nemhogy pont, de még gól sem termett a spanyoloknak. Mourinhóval ez az átok megtört, mint ahogy az is megszakad majd, hogy képtelenek továbblépni az OL-en. A Bernabéuban huszonnégy meccses győzelmi sorozatnál tart a Madrid, legutóbb tavaly áprilisban kaptak ki Ronaldóék az otthonukban. Apropó, Ronaldo: a korábbi aranylabdás portugál játékára a keddi hírek szerint rábólintott az orvosi stáb, így honfitársa számolhat vele. A “Special One” a Portóval és az Interrel, CR pedig a Man. Uniteddal már elhódított a BL-trófeát, utóbbi a sorozat gólkirálya is lett anno (2008-ban), ők tehát tudják, mi kell a végső sikerhez.

Higuaín és Kakà sérülés miatt még mindig nem léphet pályára, a másik oldalon Michel Bastos eltiltás miatt nem tarthatott a csapattal. Könnyed hazai győzelmet várok itt is.