máj24

Favre áthatolhatatlan védelmi vonalat épített

Online sportfogadás-esélyek 1 hozzászólás

De Camargo hihetetlenül fontos gólt lőtt

A Mönchengladbach áprilisban még biztos kiesőnek tűnt a Bundesliga 1-ben, komoly lemaradással az utolsó helyen senyvedett. A svájci tréner, Lucien Favre viszont nem adta fel és megoldotta a Borussia legnagyobb gondját: összerakott egy masszív, stabil védelmet és most osztályozót játszanak a bennmaradásért.

A legnagyobb bajban kapta össze magát a ‘Gladbach, az utolsó hat fordulóban tizenhárom pontot szerezve a 18. helyről a 16.-ig mászott fel. Ezzel nem zúgott ki egyből, hanem a másodosztály harmadik helyezettjével, jelen esetben a Bochummal osztályozót játszhat. Az első mérkőzést otthon 1-0-ra nyerte meg a Borussia – a 90. percben lőtte De Camargo a győztes gólt -, formáját és a védelmét elnézve egy 0-0-val meghosszabbítja elsőosztályú tagságát.
Favre mester ugyanis egy a gyakorlatban igen jól funkcionáló hátsó szerkezetet tákolt össze: a három rutinos, légiós védő, Dante, Stranzl és Daems mellé a német Jantschkét tette a jobb szépre, eléjük pedig beépített két szemtelenül fiatal labdaszerzőt, a norvég Nordtveitet és az ukrán születésű, de német állampolgár Neustädtert. Ezzel a védelmi vonallal az utolsó féltucat fordulóban mindössze három gólt kapott a 19 éves Marc-André ter Stegen kapus, akit szintén a hajrára talált ki a mester.

A Bochum ellen se kaptak gólt a zöld-feketék, úgy érzem, a visszavágón sem fognak, így minimum 1-0-al bennmaradnak. A VfL otthon meglehetősen eredményes, ám például a nála erősebb Herthától simán kikapott (0-2).