jún15

Góleső Granadában!?

Online sportfogadás-esélyek Nincs hozzászólás

nagyon gólerős mostanság az Elche

A Betis és a Rayo Vallecano már feljutott a spanyol elsőosztályba, a harmadik feljebb lépő kiléte még kérdéses, az azonban már biztos, hogy a Granada-Elche párosból kerül ki. Előbbi két év alatt két osztályt ugrana, amennyiben sikerrel venné az oda-visszavágós párharcot. Igazi sikersztori lenne. Ám az Elche esélyesebb.

A Granada 1976 óta nem szerepelt a legjobbak között, de még ennél is érdekesebb információ az, hogy tavaly még a harmadik vonalban szerepelt. Azt megnyerve került a Segunda Divisiónba, ahol máris az újabb feljutásért küzd. Ezt jórészt annak köszönheti, hogy az Estadio Nuevo Los Cármenesben egészen kiválóan szerepel, folytatva az előző év teljesítményét. A harmadosztályban a csoportját ugyanis úgy nyerte meg a Granada, hogy veretlen maradt a pályáján. A másodosztályban is félelmetes maradt a létesítmény, 15-4-2-es mérleggel zárta az alapszakaszt, a huszonegy meccsen 50 gólt lőttek a piros-fehérek. A rájátszásban is tartották a formájukat, a Celtát is legyőzték (1-0).

Az Elchével viszont nem bírt a GCF – az utolsó előtti fordulóban 3-3-as gólzáporos döntetlent játszottak az egy ponttal előttük végző zöld-fehérekkel. Az Elche a 90. percben egyenlített, amely az alapszakasz utolsó öt idegenbeli mérkőzésén tizenhárom gólt vágott. Ezek közül Ángel ötöt vállalt, a 24 éves támadó 15 góllal zárta a bajnokságot. A rájátszás első körében a Valladoliddal találkozott az első ligában ’89 óta nem szereplő CFE, az idegenbeli vereség után hazai környezetben 3-1-re győzött. Az előző nyolc összecsapásán ez volt az egyetlen veresége, és ne feledjük, hogy a félelmetes granadai arénában is lőtt három gólt. Úgy érzem, most sem kap ki az Elche.
Nem csak a 3-3 miatt gondolom, hogy sok gól lehet a meccsen, hanem a Granada 51 hazai találata is, valamint az, hogy átlagban két gólt lőttek a hazaiak az utolsó három hónapban.