ápr06

Lehet-e újra a csúcson pörögni?

Online sportfogadás-esélyek 1 hozzászólás

Messivel szemben nincs ellenszer

A Bajnokok Ligája-címvédő Barcelona űrfocit játszott az Arsenal elleni negyeddöntő odavágójának első húsz percében, az angoloknak egy szavuk sem lehetett volna, ha 0-5-el fordulnak a felek a szünetben. Végül úgy lett 2-2 a mérkőzés végeredménye, hogy 0-2-ről jött vissza a londoni egylet. Csapatnyi hiányzó, teltház, hazai fór.

Igaz, hogy már két góllal is vezetett a Barcelona az Emiratesben, ám a 2-2-es eredmény is katalán előnyt jelent. Jönnie kellene az Arsenalnak, hiszen csak győzelem vagy sokgólos iksz esetén lehetne elődöntős. Ez mindenképp a Barcelona malmára hajtja a vizet, de azért ne legyünk naivak, enélkül is a blaugranáknak áll a zászló. Londonban döbbenetes fölényben voltak Messiék, az első 15 perc után kilenc kapura vagy kapu felé tartó lövésük volt, ebből minimum hat ziccer. És mind kimaradt. Aztán a második félidőben két kisebb helyzetből kettőt bevágott Ibrahimovic, eldőlni látszott a párharc. De Walcott, majd Fàbregas – jóindulattal befújt – tizenegyesével visszajött az Arsenal. A katalán középpályás a büntető közben (!?…) lábát törte (szárkapocs), ő semmiképp sem lesz ott a Nou Campban (be is sárgult). De nem csak ő.

A Puyol, Piqué, Gallas, GibbsIniesta, Song, Fábregas, ArsavinIbrahimovic, Van Persie csapat egy jó kapussal kiegészülve BL-t nyerhetne, de nem ezért írtam össze őket. Ezek a srácok vagy sérülés, vagy pedig eltiltás miatt nem lehetnek ott a visszavágón. Na jó, Iniesta játékára egyre több az esély. De! Mivel a Barcelona Xavi, Iniesta, Ibrahimovic, Henry, Keita és Dani Alves nélkül verte el 4-1-re a Bilbaót, kijelenthetjük, bárhogy állnak fel, mindenki tudja, mi a dolga. Márpedig az imént említettek közül Ibra kivételével mindenki ott lesz az Arsenal ellen. Pihenten.

A Nou Campban nagyon kevés csapat ússza meg a meccset verés nélkül, a magabiztos labdatartásra és a szélek kihasználására – valamint a zsenik villanásaira – épülő taktikára tökéletesen alkalmas a barcelonai stadion széles (68 méter) pályája. Ibrahimovic helyén valószínűleg a hétvégén két gólt (az előző négyen meg négyet) rúgó Bojan Krkic lép pályája, aki szintén mélynövésű, Campbell és Vermaelen lábai között fog futkorászni. De nincs kizárva, hogy Henry játszik, aki egyelőre nincs tökéletes állapotban. A Puyol-Piqué páros helyett Milito és Márquez játszhat, de lehet, hogy Abidal húzódik be, vagy Yaya Touré vissza. Utóbbi a tavalyi BL-döntőn már bizonyított ezen a poszton.

Még egyszer nem lesz akkora mázlija az Arsenalnak, hogy megússza a helyzetek jó részét. Az előző nyolc hazai meccsét (25 rúgott góllal) megnyerő Barcelona nyerni fog. Lehet, hogy akár hendikeppel is.

várható kezdőcsapatok:

Barcelona: Valdes – Dani Alves, G. Milito, Y. Touré, Abidal – Xavi, Busquets, S. Keita – Messi, Bojan, Pedro
Arsenal: Almunia – Sagna, Vermaelen, Campbell, Clichy – Diaby, Denílson – Walcott, Nasri, Rosicky – Bendtner