ápr14

Uralják a nemzetközi mezőnyt az ibériaiak

Online sportfogadás-esélyek 2 hozzászólás

Rossi is szerzett gólt a Twente elleni 5-1-es győzelmnél

Az Európa-liga negyeddöntőjének négy párharcából háromban szinte biztosan eldőlt, hogy ki jut az elődöntőbe, ez a három együttes pedig mind ibériai. A két portugál nagycsapat, a Porto és a Benfica, valamint a spanyol Villarreal előnye behozhatatlannak tűnik. Ha a Braga is továbbjut, lesz luzitán elődöntős.

Ugyan már a két portugál kirakatcsapat betette a lábát a négy közé, mégsem biztos, hogy a döntőben is láthatunk együttes Eusebio hazájából. A Porto és a Benfica ugyanis nincs egy ágon, a bajnoki címet már begyűjtő kék-fehérek a Villarreallal találkoznak az elődöntőben, a Benfica ágán a Braga és a Dinamo Kijev van.

Az egyetlen spanyol együttes ötöt vágott egy ellenében a Twentének, mely a bajnokságban megelőzte a PSV-t és nagyon közel került a címvédéshez. Szerintem most már nyugodtan koncentrálhatnak a bajnokságra, itt már úgysincs keresnivalójuk. A “sárga tengeralattjárók” már szintet képviselnek, az első meccsen egy órán belül kipipálták a továbbjutást: a 22. percben Marchena kezdte a gólgyártást, aztán következett Borja Valero, Rossi és Nilmar kétszer. Az utolsó percben Janko szépített, de ez sem lesz elég semmire. Az enschedei visszavágóra két válogatott, a spanyol Santi Cazorla és a brazil Nilmar el sem utazott, mindketten sárgát kaptak az odavágón, amely már a harmadik a sorozatban. Gonzalo, Ángel, Senna és Oliva pedig sérült. A tartalékos Villarrealnak az is megfelel, ha egy-két góllal kikap.

Ugyanez igaz a Portóra is, mely szintén 5-1-re diadalmaskodott. Annyiban különbözött a forgatókönyv, hogy a Moszkva 3-0 után szépített. Hulkék az európai porondon 13 mérkőzésből 11-et, a hazai bajnokságban 26-ból 24-et hoztak és mindössze tizenegy gólt kaptak. Idegenben huszonkét mérkőzés óta veretlenek. Egy ikszre jók lesznek most is. Az összecsapást amúgy Kassai Viktor vezeti majd.

Nagyon érdekes meccsnek nézünk elébe Bragában, az első meccsen ugyanis 1-1-es iksz született, vagyis a Sporting áll továbbjutásra. Csakhogy a Dinamo nem az a csapat, amely idegenben berezel, ebben a kiírásban már az AZ, a BATE és a Besiktas otthonában is nyerni tudott. Manchesterben viszont kikapott a Citytől, ám így is továbblépett. A Braga viszont az előző öt hazai meccsét megnyerte, az El-ben pedig kapott gól nélkül verte a Poznant és a Liverpoolt. Lehet, hogy 0-0 lesz!?…