Elfelejtett jelszó Regisztrálok
máj05

Zürichi belharc a dobogóért

Online sportfogadás-esélyek Nincs hozzászólás

A Grasshoppers dönthet Két forduló van még hátra a svájci bajnokságból és még a legfontosabb kérdések megválaszolatlanok. Nincs még bajnok, és nem tudni, ki indulhat az UEFA-kupában.

Kedden viszont akár bajnokot is avathatnak csokiországban, hiszen amennyiben a Basel nyer, a Young Boys viszont nem, akkor a kék-pirosak nyakába akasztják az aranyérmeket, hiszen jelenleg is három pont a Basel előnye. Az utolsó fordulóban egyébként épp Basel-Young Boys rangadót rendeznek, a kérdés az, hogy bajnoki „döntő” lesz-e az, avagy egy baseli ünnep.

A berni „fiatal fiúk” pazar menetelést mutattak be februárban és márciusban, zsinórban hét meccset nyertek, általában 3-4 gólt berámolva az aktuális ellenfélnek. Azóta felemásan szerepelnek, három győzelem mellett ugyanannyiszor el is buktak.
A legutóbbi két hazai mérkőzésükön nem szereztek pontot Yakinék, nagyon úgy fest tehát, hogy kipukkadtak a bajnokság végére.

A Grasshoppers pedig épp most lendült bele. A „szöcskék” hét kör óta veretlenek, az előző négy meccsükön 10 pontot gereblyéztek össze. Idegenben sem tétlenkednek, az elmúlt négy vendégmeccsükön 3-1-0-ás mérleget hoztak össze a kék-fehérek, igaz a tabella alsó régiójában lévő ellenfelekkel ütköztek.
A kiváló eredmények következtében fel is kapaszkodtak a negyedik helyre, és már csak egy pontra vannak a dobogótól, ami már nemzetközi szereplést ér. Jelenleg a városi rivális FC Zürich áll a harmadik pozícióban.

Ebben az idényben mind a három Young Boys elleni meccsén három gólt kapott a Grasshoppers, ám kétszer maguk is hármat gurítottak (2-3, 3-3, 3-3).
Gólban tehát talán nem lesz hiány most sem. És én úgy vélem, hogy a jól bevált remi is megmarad.

A Zürichnek kötelező a győzelem hazai pályán az idegenben 2-4-11-es mérleggel álló St. Gallen ellen, máskülönben jönnek a Szöcskék…