aug23

Totó – 34/1. hét

Totó-tippek, Totó-esélyek Nincs hozzászólás

Egy gólos hátrányban a Villarreal

Legutóbb a harmincadik hét első fordulójában született telitalálat, azóta már hét kör lepergett és volt hogy még a tizenkettest sem tudtuk megugrani. A hét forduló nélkülözésének hozadéka 19 és fél millió forint, jelenleg ugyanis ennyit ér a 13+1-es szelvény. BLel és angol ligakupával van kikövezve az ehhez vezető út. Íme a GPS:

A Villarreal nem várt vereséget szenvedett Dániában, igaz egy jókora védelmi hibára is szükség volt az Odense sikeréhez. Az 1-0-s vereség viszont épp arra jó a “sárga tengeralattjáróknak”, hogy alaposan felszívják magukat. Egy gól nélküli remi után abban a hitben léptek volna pályára Rossiék, hogy úgyis találunk egy gólt. Na most viszont kettő kell. Az El Madrigalban egy 13-3-3-as imponáló mérleggel fejezték be a bajnokságot, nem hiszem, hogy bármennyi sansza is lenne az OB-nak. A Villarreal elveszítette nyáron az agyát, Cazorla a dúsgazdag Málaga játékosa lett. A helyére nem igazoltak, a védelembe (Zapata) és a támadósorba (Camunas) viszont igen.

A BL-ből több fixre nem izgultam rá, inkább bízom az angolokban. A Ligakupa mindenhol a tartalék játékosok színtere, még Angliában is, bár nem kérdés, hogy a legnagyobb presztízse itt van. A Liverpool nagyon sok pénzt áldozott a nyáron arra, hogy jobb csapata legyen és ismét trófea kerüljön a vitrinbe. Például a Ligakupáé. Vélhetően nem az Arsenalt verő együttes játszik Exeterben, de jelenleg még nagyon bő a keret, a “maradék” – Meireles, Maxi, Joe Cole, Kuyt, Doni – is lenyomja harmadosztályú ellenfelét. A QPR-nak még csak el sem kell utaznia, a Loftus Roadon sétálhat be a következő körbe. Buzsákyék kerete közel sem oly’ bő és erős, mint a “vörösöké”, ám a harmadosztályban is csak vergődő Rochdale ellen nem lehet gond.

Az Evertonnak nagyobb falat jutott, hiszen a Sheffield ugyan szintén csak a harmadik vonalban szerepel, de egyrészt most esett ki a patinás együttes, másrészt pedig jól szerepel – 3-1-0-val a harmadik helyen áll. A liverpooli kékek egyetlen meccsen lépett pályára, de abban nem volt köszönet, az újonc Queens Park a Goodison Parkban tréfálta meg őket. Most lehet javítani, ismét otthon. Fellaini az Everton egyetlen sérültje.

A Wisla egygólos előnnyel utazik Ciprusra, könnyen bajba kerülhet. Az APOEL eddig még nem kapott gólt otthon az idei tétmeccsein. Csakhogy a Krakkó meg még legyőzőre nem talált, holott már kilenc tétmeccs mögötte van. Mind az öt BL-meccsét megnyerte a lengyel bajnok!
A Bayern München 2-0-ra nyert saját pályáján a Zürich ellen, aligha fog kiesni. Annyi csak a kérdés, hogy kettős sikerrel abszolválják a kört Gómezék vagy megelégszenek egy nyugis döntetlennel. Írjuk oda mindkettőt, abból baj nem lehet. Olic az egyetlen maródi. A Lyon elegendő előnyt szerzett (3-1), de még ennél is nagyobb lehetett volna, ha belövik a helyzeteket. Tatárföldön jóval nehezebb lesz a gallok dolga, az előny megtartása a legfontosabb cél. A Zagreb három góllal múlta felül a regnáló svéd bajnokot, kimondhatjuk, hogy a csoportkörbe jutott. Olyannyira, hogy talán még Malmőben sem kap ki. Mellesleg 9-1-0-s mutatóval áll a Dinamo az új idény tétmeccseit vizsgálva.