okt21

Totó – 42/2. hét

Totó-tippek, Totó-esélyek 9 hozzászólás

derbi lesz Manchesterben!

Két országgal bővült a heti kínálat, némiképp váratlanul angol és spanyol bajnokik is listázásra kerültek, de nem könnyítik meg a helyzetünket. Kaptunk egy manchesteri derbit meg egy gazdagok rangadóját hispánföldről. De legalább a fixek megvannak.

Két spanyol bajnoki került a szelvény közepére, két szombat esti rangadó. A Barcelona otthon játszik a Sevillával, ez akkora egyes, mint a Xavi-Iniesta-Messi egyeduralma. Bizonyára lesz némi rotálás a csapatban, de a győzelem kötelező. Eddig 4-0-0 az otthoni mérleg 21-0-ás gólkülönbséggel. A Sevilla még nyeretlen és veretlen is idegenben (0-3-0).
A Real Madrid málagai mérkőzése messze nem ilyen egyértelmű kimenetellel bír, a blancók ugyan félelmetes formában játszanak hetek óta, azonban a Málaga nem véletlenül áll a hatodik helyen. Az újgazdag, agyonerősített kék-fehérek mind a három bajnokijukat megnyerték az Estadio La Rosaledában. Jó, nyilván nem Real szintű együttesek ellen, de ezzel a kerettel bárkit képesek lesznek megszorítani, mi több, pontot csenni. A Madrid jobb, vélhetően nyer is, de nem tuti.

A Bundesliga címvédője elszállni látszik a nemzetközi porondon, pireuszi veresége után a harmadik hely megszerzése is komoly kihívás lesz. Otthon viszont egyre feljebb kúsznak Hummelsék, három bajnokit nyertek egymás után és már dobogósok. Az elmúlt bő egy évben csak egyszer botlott otthon a Dortmund – a Hertha ellen – amúgy jórészt győzött. Perisic eltiltás miatt nem játszhat, de ott a posztra a válogatott Grosskreutz.

Az olaszoktól két fixet is bevállaltam, de lehet, hogy egy harmadik lesz a nyerő – a Juventust és az Internazionalét vettem ki, de a Milan leccei sikere legalább annyira valószínű, mivel a sárga-pirosak eddig mindegyik hazai meccsüket elveszítették. A Juventus meg még veretlen, Torinóban 2-1-0-s a mérlege, a bajnok Milan is fejet hajtott. A Genoa viszont az elmúlt három fordulóban csak egy pontot szerzett, Veronában és Parmában is kikapott. Kaladze eltiltás miatt nem léphet pályára. Az Inter a bajnokságban szégyen amit művel, hat forduló alatt négy pontot gereblyézett össze, a San Siróban még nem lőtt gólt! A Napolitól 3-0-ra kikapott, a Romával ikszelt. A Chievo a hetedik, tíz hellyel jobban áll az Internél, de ettől még a Lille-ben nyerő kék-feketék az esélyesek. Sneijder felépült, ami a legfontosabb hír.

A Napoli pontot szerzett a Bayern ellen, előtte viszont otthon bukott a Parma ellen. Milánóban viszont simán nyert, bár kellett hozzá az emberelőny is. Szardínián viszont már május eleje óta senki sem nyert, most épp a harmadik helyen áll a Cagliari. A Roma alulmaradt a római derbin, de az idegenben veszélytelen Palermót azért elkapja.